Zakup mieszkania.

27 sie 2016

Zakup mieszkania.

W życiu każdego z nas dochodzi do momentów, którym chcemy osiedlić się i zacząć zakładać rodzinę. Najlepszym początkiem nowej drogi życia jest zakup mieszkania. Cena nieruchomości zależna jest w dużej mierze od jej lokalizacji oraz od wielkości. Im bardziej prestiżowa okolica i bogatszy rejon naszego kraju tym cena za metr kwadratowy mieszkania będzie wyższa. Ważne jest także piętro, na jakim znajduje się mieszkanie. Zazwyczaj mieszkania w starszych blokach bez windy usytuowane na wyższych pietrach są tańsze od mieszkań na parterze czy też pierwszym pietrze bloku.

Decydując się na zakup mieszkania, powinniśmy najpierw dokładnie przeanalizować nasze zdolności finansowe. Zapewne zechcemy zaciągnąć kredyt przynajmniej na cześć naszej inwestycji, więc warto zastanowić się nad tym, czy nasza praca jest stała i czy w ciągu najbliższych lat nie istnieje ryzyko utraty źródła dochodu. Jeżeli jesteśmy pewni naszych zarobków, to bez problemu możemy udać się do banku po więcej informacji na ten temat. Bogatsi w wiedzę i informacje na temat zaciągania kredytów na zakup nieruchomości możemy przestąpić do szukania naszego wymarzonego mieszkania.

Mamy dwie możliwości wyboru. Pierwszą z nich są mieszkania z rynku wtórnego, czyli takie, które już były zamieszkane oraz mieszkania z rynku pierwotnego w stanie deweloperskim. Pierwsze wymagają od nas mniejszych nakładów kosztów. Drugie z kolei są nieco tańsze, jednak wyposażone są jedynie w podstawowe elementy oraz nie są urządzone. W większości mieszkań w stanie deweloperskim otrzymujemy gołe ściany i podłogi jedynie z wyprowadzonymi gniazdkami oraz hydrauliką i grzejnikami. Generuje to dodatkowe koszty związane z wykończeniem i urządzeniem takiego mieszkania.

Jeżeli mamy ograniczone środki, to powinniśmy poszukać mieszkania na granicy miasta lub na osiedlach tuż za miastem. Znacznie obniża to koszt metra kwadratowego oraz daje komfort mieszkania w pewnej odległości od zgiełku miasta i chmury spalin. Jak widzicie, przed zakupem mieszkania warto zastanowić się i stworzyć jakiś plan działania.