Jak chronić dom przed ptactwem?

27 sie 2016

Jak chronić dom przed ptactwem?

Mając własny dom lub mieszkanie, większości z nas zależy na jak najlepszej prezencji naszej nieruchomości. Obsadzamy dom krzewami, czyścimy okna oraz malujemy elewacje na ciekawe kolory. Wszystko po to, aby nasza nieruchomość cieszyła oko nie tylko nas, ale i przechodniów.

Co, jednak jeżeli w różnych częściach naszego domu mamy problemy z ptactwem? Wielu z nas znany jest widok jaskółek, które upodobały sobie szczególnie nasze okna jako miejsce, w którym budują swoje gniazda. Natura jest bardzo piękna, jednak nie każdy jest zadowolony z gniazda tuż za oknem oraz wielu zanieczyszczeń, jakie towarzyszą ptakom żyjącym na naszej posesji. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami.

Doskonałym sposobem na pozbycie się nieproszonych gości jest stosowanie odpowiednich odstraszaczy elektronicznych. Tego typu urządzenia działają na znaczną część ptactwa, jakie próbuje się osiedlać na naszych domach. Innym rozwiązaniem zapobiegającym gromadzeniu się na naszych elewacjach np. gołębi są specjalne kolce, które montowane są na wystających elementach naszej nieruchomości. Dzięki temu ptaki skutecznie zniechęcają się do przebywania w obrębie naszej nieruchomości.

Nie możemy jednak ingerować w istniejące już gniazda, jeżeli zaczął się sezon łęgowy. W takim wypadku powinniśmy przeczekać, aż wyklują się pisklęta, a następnie podrosną i wylecą wraz z rodzicami z gniazda. Wtedy powinniśmy niezwłocznie udać się do firmy zajmującej się tego typu sprawami. Najlepiej jednak przeciwdziałać powstawaniu gniazd i osiedlaniu się ptaków, jest to o wiele łatwiejsze zadanie.

Tego typu rozwiązania możemy montować samodzielnie, jednak warto skorzystać z profesjonalnej obsługi firm zajmujących się pracami na wysokościach. Pracownicy takiego przedsiębiorstwa są odpowiednio przeszkoleni oraz mają wiele zabezpieczeń, które pomagają im uniknąć wypadków na miejscu pracy. Warto jest dbać o swoje zdrowie i życie i niebezpieczne prace zlecań profesjonalnym firmom.