Zarobki zarządców nieruchomości.

27 sie 2016

Zarobki zarządców nieruchomości.

Od pewnego czasu w naszym kraju możemy zauważyć niewielki jednak stabilny wzrost zarobków. Spowodowane jest to zapewne wzrostem gospodarczym, jaki odnotowuje się w naszym kraju oraz polityką poprzedniej, oraz obecnej ekipy rządzącej. Nie ma obecnie branży, w której nie odnotowywało się wzrostów zarobków.

Szczególnie jeżeli pod uwagę weźmiemy branżę budowlaną oraz nieruchomości, to taki wzrost zarobków będzie widoczny gołym okiem. Jednym z ciekawszych przedstawicieli tej branży jest stanowisko administratora lub zarządcy nieruchomości. Administrator nieruchomości to osoba, która na podstawie umowy ze spółdzielnią mieszkaniową lub właścicielem nieruchomości zarządza nieruchomością, lub grupą nieruchomości oraz decyduje o ważnych sprawach związanych z powierzonym mu majątkiem. Dodatkowo administrator podejmuje działania mające na celu utrzymanie lub poprawę stanu finansowego nieruchomości, którymi zarządza. Jak widać, jest to dosyć odpowiedzialna praca, która wymaga od kandydata doświadczenia oraz rozeznania się w tematyce zarządzania nieruchomości. Dobry administrator nieruchomości powinien też znać się na rachunkowości, ekonomii oraz relacjach z ludźmi. Dzięki tej wiedzy może bez problemu pracować i przyczynić się do zwiększenia zysków lub atrakcyjności powierzonych mu nieruchomości.

Z uwagi na dużą odpowiedzialność i wymagane kwalifikacje zarobki administratorów i zarządców nieruchomości są dosyć wysokie. Wysokość zarobków na tym stanowisku wacha się od 2 do 10 tysięcy złotych. Duży wpływ na wysokość zarobków administratorów nieruchomości ma wiek oraz staż pracy. Wiadomo, że im większy staż pracy tym widza oraz doświadczenie pracownika na tym stanowisku będzie większe, a za tego typu kwalifikacje się płaci i to spore sumy. Ważną sprawą jest też region kraju, w jakim pracujemy oraz wielkość i ilość nieruchomości, jakimi zarządzamy. Im większy obszar tym stawka za naszą pracę będzie wyższa. Dodatkowo każdy administrator w zależności od swoich wyników może liczyć na dodatkową gratyfikację finansową.