Jak znaleźć idealne mieszkanie?

27 sie 2016

Jak znaleźć idealne mieszkanie?

W sytuacji, kiedy podjęliśmy decyzję o zakupie naszego pierwszego i wymarzonego mieszkania stajemy przed bardzo dużym wyzwaniem. Pomimo że rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany i rozbudowany, to wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniej oferty nieruchomości dla siebie. Powód jest bardzo prosty – nie ma mieszkań idealnych. Aby podjąć decyzje o zakupie konkretnej nieruchomości, powinniśmy przewartościować swoje wymagania i ograniczyć je, gdyż nie znajdziemy nigdy mieszkania, które w pełni będzie nam odpowiadało, zawsze znajdzie się jakieś "ale".

Poszukiwania idealnego mieszkania powinniśmy zacząć od przemyślenia kilku ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest lokalizacja nieruchomości. To czy znajduje się ona blisko naszej pracy, ma bardzo duże znaczenie w przypadku miast i miejscowości o tendencji do tworzenia się korków. Jeżeli żyjemy w warszawie, to warto szukać mieszkania blisko miejsca pracy. W mniej zatłoczonych miastach nie ma to już takiego dużego wpływu na naszą decyzję. Ważna jest też cena za metr kwadratowy oraz wysokość czynszu. Znane są przypadki, że niektóre spółdzielnie mieszkaniowe bardzo windują swoje czynsze i miesięczne opłaty za niewielkie mieszkanie mogą sięgać nawet 1000 złotych. W porównaniu do mieszkań gdzie miesięcznie czynsz wraz z zaliczkami na media wychodzi nam około 500 zł, podana wcześniej kwota wydaje się astronomiczna.

Możemy także zwrócić się do biura pośrednictwa nieruchomości, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami na rynku mieszkań. Większość pracowników tego typu agencji z przyjemnością oprowadzi nas po interesujących nas lokalach, dzięki czemu będziemy mogli na własne oczy zobaczyć stan, w jakim znajdują się interesujące nas mieszkania. Ostatnią radą, jaką chcę dać osobom, które chcą kupić mieszkanie, jest podejmowanie decyzji na spokojnie. Nie ma nic gorszego od nieprzemyślanej decyzji, zważywszy na fakt, że wydajemy przecież nawet kilkaset tysięcy złotych. Warto więc kilka razy przemyśleć czy dane mieszkanie lub inna nieruchomość nam odpowiada.