Zakres zarządzania nieruchomościami przez biuro nieruchomości.

27 sie 2016

Zakres zarządzania nieruchomościami przez biuro nieruchomości.

W ostatnim czasie możemy zauważyć całkiem spory i szybki rozwój biur nieruchomości. Spowodowane jest to wzrostem inwestycji na rynku nieruchomości. Powstaje coraz więcej mieszkań oraz osiedli i ktoś musi sprzedawać te nieruchomości. Tym zadaniem zajmuje się biuro pośrednictwa obrotem nieruchomości. Do zakresu działań tego typu firm należy zaliczyć m.in. pośrednictwo w wynajmowaniu lokali mieszkalnych oraz innych nieruchomości, pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości oraz w ostatnich latach także zarządzanie nieruchomościami.

Szczególnie ostatnia z wymienionych usług może być bardzo opłacalna z punktu widzenia przedsiębiorcy prowadzącego agencję nieruchomości. Do zakresu działalności związanej z zarządzaniem nieruchomościami przez biuro nieruchomości należą praktycznie te same działania, które ma za zadanie wypełniać etatowy zarządca lub administrator nieruchomości. Firma zarządzająca nieruchomością ma za zadanie utrzymać jej stan techniczny oraz stworzyć politykę i drogę rozwoju całej wspólnoty mieszkaniowej.

Współpracę z tego typu biurem nawiązujemy zazwyczaj poprzez podpisanie stosownej umowy, a rozliczenie następuje na podstawie faktury VAT wystawianej na usługę zarządzania nieruchomością. Jest to o wiele bardziej wygodna forma współpracy od wynajmowania odpowiedniej osoby na stanowisko zarządcy nieruchomości. Kontrakt to tak należy nazwać tę umowę, nie zobowiązuje nas do opłat ubezpieczenia czy innych spaw jak ma to miejsce w przypadku zatrudnienia pracownika na pełen etat lub na umowę zlecenie. Nie dziwi więc nikogo, że coraz więcej właścicieli nieruchomości oraz wspólnot mieszkaniowych korzysta właśnie z tej opcji, gdyż jest o wiele tańsza i wymaga mniej papierkowej roboty. Dodatkowo decydując się na biuro nieruchomości, otrzymujemy pełen pakiet usług, które nie wszyscy zarządcy nieruchomości mogą nam zaproponować. Jeżeli chodzi o zerwanie umowy, to jest w niej zawarty okres wypowiedzenia oraz rozliczenie i odebranie stanu, w jakim zgodziliśmy się oddać nieruchomość.